سکه ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شد

قیمت سکه طرح جدید روز سه‌شنبه، ۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ با افزایش ۱۲۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز به ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با قیمت ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی هفت میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۸۵ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا پنج‌ میلیون و۷۳ هزار تومان شد.

اُنس جهانی طلا نیز با قیمت یک‌هزار و ۹۰۲ دلار و ۴۲ سنت معامله شد.

به گزارش پتروکنکاش به نقل از ایرانا، رشد بهای انس جهانی طلا پس از جنگ روسیه و اوکراین رکورد جدید قیمتی را برای این فلز زرد ثبت کرد و این امر بر قیمت انواع سکه و طلا در بازار داخل نیز تاثیر گذاشته و موجب افزایش قیمت فلز زرد در داخل کشور شده است.

سکه طرح جدید در ماه‌های پایانی سال گذشته در کانال ۱۱ میلیون و ۱۲ میلیون تومان نوسان داشته است و این رویه در سال جدید نیز ادامه داشت. سکه از ۱۴ فروردین ماه وارد کانال ۱۳ میلیون تومان شد اما امروز دوباره به کانال ۱۲ میلیون تومان بازگشت.