نخستین نمایشگاه بین‌المللی متاراد در تهران برگزار می‌شود

رمز ارز، متاورس، نمایشگاه بین المللی

رئیس مرکز کار ایران از برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی متاراد در حوزه رمز ارزش، رمز پول، متاورس، بلاکچین، اقتصاد دیجیتال تجهیزات و صنایع وابسته از سوم تا ششم خردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران خبر داد.

به گزارش پتروکنکاش از ایرنا، «سعید سمیعی» امروز (سه‌شنبه) در نشست علمی تخصصی و نمایشگاه بین المللی متاراد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آخرین دستاوردهای بومی را در این نمایشگاه معرفی می کنیم تا ظرفیت های لازم به بخش های اجرایی معرفی شود.

وی افزود: این رویداد از لحاظ فناوری و در مسائل مرتبط با حقوقی نیز مهم است که در این نمایشگاه مباحث مختلف مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

رئیس مرکز کار ایران با اشاره به رشد فناوری اطلاعات در جهان، بیان داشت: فناوری اطلاعات به صورت عمومی در همه جای دنیا سرعت رشد خیره کننده‌ای داشته است، در این نمایشگاه موضوع اقتصاد دیجیتال را به صورت عمومی مطرح می‌کنیم که رمز ارزها و هر آن چیزی که بر بستر بلاکچین شکل گرفته است را شامل می شود.

وی ادامه‌داد: این نمایشگاه بستری را فراهم می کند تا همه فعالان بخش خصوصی و سازمان‌های مرتبط حاکمیتی نظرات خود را به اشتراک بگذارند تا نقطه موجود کشور شناسایی شود.

سمیعی خاطرنشان‌کرد: به دنبال این هستیم تا با قوانین مرتبط و قانون گذار، نقاط ضعف را پوشش دهیم و از ظرفیت نیروی انسانی بهره ببریم. ما اکنون در حوزه‌های بلاکچین و اقتصاد دیجیتال، نهادهای مختلف دولتی و خصوصی فعال هستیم، اما همچنان نمی‌توانیم به آن به عنوان مسیر مناسب نگاه کنیم.

نخستین نمایشگاه بین‌المللی متاراد در تهران برگزار می‌شود